Galeria w Ratuszu Tomaszów Mazowiecki

 

Na zaproszenie Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego w Galerii w Ratuszu odbędzie się wernisaż wystawy Grafiki i Malarstwa Stefana Wiesława Fiszbacha Goerlitzer Park.

Autor jest tomaszowianinem, który od 35 lat mieszka w Berlinie ,gdzie ma swoją pracownię i prowadzi Galerię NaKole na granicy dwóch dzielnic -Kreuzberg i Neukoeln.
Rozpoczęcie w piątek 11.03.2016 r. o godz.16.30 w Urzędzie Miasta na I piętrze.

Na wystawie obok obrazów powstałych w zaciszu pracowni zaprezentowane zostaną minutowe grafiki uliczne wykonane do perfekcji opanowaną kreską ,zarejestrowane w ciągu ostatnich czterech lat w tytułowym parku tętniącym życiem półświatka.
Jedne i drugie wiele mówią o człowieku ,jego miejscu w świecie ,pasjach, namiętnościach wobec których ,autor ,wnikliwy obserwator spotkań wieczornych w popularnym miejscu tzw. pokolenia 1000 euro Job, nie pozostaje obojętny.

Wiesław Fiszbach w pracowni realizuje się jako malarz poszukujący prawdy o człowieku, nie zaś jego idealizacji. Powtarzającym się motywem jego obrazów jest ludzkie ciało, uchwycone zarówno w ruchu, jak i w spoczynku, najczęściej w interakcji z innym ciałem.

Artysta ma ciekawą filozofię ,związaną z teorią strun kosmicznych ,gdzie poszukuje w zmieniającej się przestrzeni, przenikających wymiarów i tworzących się nisz. Jego sztuka, to także poszukiwanie drogi do osiągnięcia entelechii- stanu doskonałości i spełnienia, stanu szczęśliwości
Wystawę prac Stefana Wiesława Fiszbacha, która gościła ostatnio min. w Strasburgu tomaszowskiej Galerii w Ratuszu będzie można odwiedzać do końca kwietnia. Kuratorem wystawy jest Bożena Alicja Markiewicz